2.2.0.4_0, 2017-05-15 14:52:25
Twoje Centrum Oszczędności

Volkswagen to dobry wybór!

Dokonując świadomego zakupu samochodu, biorąc pod uwagę nie tylko cenę, lecz także całkowite koszty kilkuletniej eksploatacji, można zaoszczędzić nawet kilkanaście tysięcy zł.

Volkswagen Passat

Całkowity koszt użytkowania – na co należy zwrócić uwagę?

To, ile będzie kosztował samochód na przestrzeni lat, zależy od utraty wartości, kosztów paliwa, ubezpieczenia, przeglądów i części eksploatacyjnych

Całkowity koszt użytkowania

Utrada wartości

Utrata wartości

Wartość rezydualna to kwota, za którą możesz odsprzedać swój samochód po kilku latach eksploatacji. Volkswageny są cenione na rynku wtórnym i tracą na wartości niewiele. Warto zapoznać się z prezentowanym poniżej wyliczeniem przygotowanym w oparciu o dane dostarczone przez Eurotax.

Zużycie paliwa

Zużycie paliwa

Niezależnie od tego, czy wybierzesz Volkswagena z silnikiem TDI czy też TSI możesz mieć pewność, że zużycie paliwa będzie bardzo niskie – Passatem 2.0 TDI przejedziesz ponad 1500 km bez tankowania. A to przecież tylko jedna z wielu wersji – dzięki szerokiej gamie jednostek napędowych dopasujesz samochód idealnie do swoich potrzeb.

Przeglądy okresowe

Przeglądy okresowe

Na koszt przeglądów wpływa częstotliwość ich wykonywania oraz ceny części. W przypadku Volkswagena, serwisy odwiedzasz nawet co 30.000 km, czyli dużo rzadziej niż w przypadku wielu konkurencyjnych marek. Dodatkowo koszty wizyt w serwisie można obniżyć decydując się na zakup atrakcyjnych pakietów.

Opieka pogwarancyjna

Gwarancja  

Na koszty eksploatacji wpływ mają również nieplanowane naprawy. Chcąc mieć spokój na lata, warto zdecydować się na opiekę pogwarancyjną Volkswagena. Do wyboru są rok, dwa lub trzy lata dodatkowej ochrony. Gdy wybierzesz tę ostatnią opcję, możesz przejechać nawet 150 tys. km nie martwiąc się o nic.

Finansowanie zakupu

Finansowanie zakupu

Volkswagen Bank przygotował bardzo atrakcyjną ofertę, dzięki której nowym samochodem można jeździć płacąc niskie miesięczne raty. Co więcej, po trzech lub czterech latach użytkowane auto można wykupić albo zmienić na nowe.

dowiedz się więcej

Porównanie całkowitych kosztów użytkowania samochodu według danych Eurotax

Poniżej przedstawiamy porównanie całkowitych kosztów użytkowania Volkswagena Passata 2.0 TDI z samochodami konkurencyjnych marek z silnikami o zbliżonej mocy. Zdecydowana większość klientów w Polsce doposaża samochody, dlatego w zestawieniu uwzględniono minimalne wyposażenie, na które składa się klimatyzacja, nawigacja satelitarna, reflektory LED lub ksenonowe, autoalarm i lakier metalizowany. Jeżeli elementy wyposażenia występowały w pakietach, uwzględniono tańsze rozwiązanie. Wyliczenie nie uwzględnia promocji i rabatów przyznawanych w salonach, opiera się na danych dostarczonych przez Eurotax oraz na cennikach dostępnych w dniu wyliczenia na stronach internetowych danych producentów. W porównaniu nie uwzględniono kosztów wymiany opon oraz ubezpieczenia. Wybierając bogatsze lub skromniejsze wyposażenie, wyliczenie może się różnić od zaprezentowanego. Tak czy inaczej, Volkswagen zaskoczy Cię niskimi kosztami użytkowania.

Tyle kosztuje użytkowanie Volkswagena Passata vs modele konkurencyjne

79 948,76 zł

Volkswagen Passat

Trendline 2.0 TDI 150 KM

80 717,45 zł

Renault Talisman

Zen 1.6 dCi 130 KM

Całkowity koszt użytkowania jest wyższy o
768,69 zł
w porównaniu do Volkswagena Passata

91 245,22 zł

Ford Mondeo

Trend 2.0 TDCi 150 KM

Całkowity koszt użytkowania jest wyższy o
11 296,46 zł
w porównaniu do Volkswagena Passata

94 739,48 zł

Peugeot 508

Active S&S 2.0 BlueHDi 150 KM

Całkowity koszt użytkowania jest wyższy o
14 790,72 zł
w porównaniu do Volkswagena Passata

97 799,80 zł

Toyota Avensis

Premium 2.0 D-4D 143 KM

Całkowity koszt użytkowania jest wyższy o
17 851,04 zł
w porównaniu do Volkswagena Passata
Całkowity koszt użytkowania w ciągu 4 lat przy przebiegu 15 tys. km rocznie. Zestawienie zostało opracowane w dniu 10 maja 2017, w oparciu o dane z aplikacji Car Cost Expert dostarczonej przez Autovista Group. Dane zostały zweryfikowane pod kątem doboru modeli i poprawności zastosowanych metod porównawczych przez Eurotax w Polsce. Szczegóły wyliczenia znajdują się w

Chcesz poznać więcej szczegółów? Zostaw numer telefonu – oddzwonimy.

Dziękujemy za zgłoszenie, oddzwonimy do Państwa w celu omówienia szczegółów.

Administratorem Państwa danych osobowych jest Volkswagen Polska sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu przy ul. Krańcowej 44. Państwa dane osobowe będą przetwarzane w celu przedstawienia oferty, a w przypadku wyrażenia zgody również w celu przeprowadzenia badania satysfakcji klienta. Podanie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Państwu prawo dostępu do treści swoich danych osobowych i możliwości ich poprawienia. Jednocześnie informujemy, że Państwa dane osobowe zostaną udostępnione właściwemu autoryzowanemu dealerowi marki Volkswagen wyłącznie w celu przygotowania oferty.

Dziękujemy za zgłoszenie,
oddzwonimy do Państwa w celu omówienia szczegółów